ساحل دریا

اینا حرفاییه که ساحل و دریا میگن فقط مهم اینه که حرفای دل هستن


    چند روز پیش نشستم روی صندلی تا کامپیوترم رو روشن کنم و به کارهام برسم، یه پسر خالهء کوچولو دارم که اتفاقاً ان روز کنارم نشسته بود. حرف جالبی زد که برام خنده دار بود؛ گفت: کاش کامپیوتر مثل تلویزیون بود که وقتی دگمه اش رو میزدی، سریع روشن می شد.

 درسته که حرفش خنده دار بود ولی مشکل همیشگی اکثر استفاده کنندگان کامپیوتر این است که آن چند ثانیه برای آدم خیلی طولانی بنظر می آید.

               انجام يك Boot Defragment

     راه ساده‌اي براي افزايش سرعت XP در بدو راه‌اندازي سيستم وجود دارد؛ ترتيب دادن يك Boot Defragment كه تمام فايل‌هاي Boot را دركنار يكديگر قرار مي‌دهد. با انجام اين‌كار، رايانه سريع‌تر Boot مي‌شود.

    در اغلب رايانه‌ها، اين گزينه به طور پيش‌فرض فعال است. اما ممكن است رايانه شما از آن دسته نباشد يا سهوا تغيير كرده باشد. براي اطمينان از اين‌كه Boot Defragment در رايانه‌تان فعال است يا خير، در كادر محاوره‌اي Run تايپ كنيد Regedit و آدرس زير را دنبال كنيد:

 

 HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE \ Microsoft \ Dfrg \ Boot Optimize Function

و براي فعال كردن اين گزينه، مقدار آن را Y قرار دهيد. از رجيسترى خارج شده و رايانه را مجددا راه‌اندازي كنيد.

 نكته:

     تعداد زيادي از سايت‌ها، راه‌هاي متعددي را براي افزايش سرعت Boot‌ رايانه ارائه مي‌دهند كه در عمل ممكن است به افزايش زمان Boot و هم‌چنين زمان اجراي برنامه‌ها منتهي شود. يكي از اين موارد، پيشنهاد مي‌دهد كه هفته‌اي يك‌بار پوشه C:\Windows\Perfetch را خالي كنيد تا سرعت Boot زياد شود. اما اين راه نه عقلاني‌ست و نه به صرفه!

     اين دايركتوري فايل‌هايي را كه طي Startup اجرا مي‌شوند و برنامه‌هايي را كه اجرا مي‌كنيد ارزيابي کرده و فهرستي از آن‌ها بر روي رايانه ايجاد و نگه‌داري مي‌كند. ويندوز XP، با استفاده از اين فهرست، برنامه‌ي مورد نياز را پيدا و اجرا مي‌كند. در واقع، كاربر با حذف اين دايركتوري، باعث افزايش زمان اجراي برنامه‌ي مورد نياز و كاهش سرعت رايانه مي‌شود!

نویسنده : دنیز ; ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱/٢۳