ساحل دریا

اینا حرفاییه که ساحل و دریا میگن فقط مهم اینه که حرفای دل هستن 

من بارها دیده ام که بعضی از دوستان بعضی مواقع در هنگام استفاده از کیبوردشان به منظور تایپ بعضی از کاراکترها مثل ( َ - ُ - ِ - ّ ۀ –ً و ....) به ویژه آنهایی که از کلیدهای ترکیبی (Shift + …) استفاده میشه، بخصوص در صفحه word، مشکل دارند، بهتر است بگویم محل این کاراکترها را نمی دانند، حتی دیده ام که در بعضی از کیبوردها حروف ( ژ، أ، ؤ یا امثال آن) جابجا هستند و استفاده کننده را کلافه می کنند.

 

 یا اینکه اگر فردی بخواهد به زبانی غیر از انگلیسی و فارسی تایپ کند مثلاً آذری یا فرانسه یا...، چون روی کیبورد حروف آن زبان مشخص نیست کمی ممکن است سر در گم شود یا از خیر آن بگذرد.

 

برای رفع این موارد ممکن است فرد بخواهد تمامی دکمه ها را امتحان کند یا مثلاً به Symbols مراجعه بکند.

 

و البته شاید همه ما نمی توانیم و یا نمی خواهیم با کیبورد تایپ کنیم.  با کیبورد مجازی ویندوز و کلیک ماوس میتوان در نرم‌افزاری تایپ کرد. برای راه اندازی کیبورد مایکروسافت ابتدا با دگمه استارت شروع کرده و سپس Run را از آن انتخاب کنید در محل مخصوص دستور اجرای فرامین 3 حرف osk که کوتاه شده On Screen Keyboard است را وارد کرده و سپس دگمه OK را فشار دهید تا کیبورد ویندوز در مانیتور ظاهر شود. حالا با استفاده از ماوس و کلیک بر روی حروف میشود به راحتی تایپ کرد؛ روش دیگر آن رفتن به آدرس زیر است:

 

Start \ All programs \ Accessories \ Accessibility \ On-Screen Keyboard

نویسنده : دنیز ; ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٤/۱۸